Home O čem se mluví Chrastavská apokalypsa

Chrastavská apokalypsa

„Hrůzným písmem se zapsal do dějin Chrastavy sedmý srpen roku 2010. Povodně, které zruinovaly podstatnou část našeho města, byly největší v její historii… ...Tato bez nadsázky katastrofická událost vyvolala neuvěřitelnou vlnu solidarity a pomoci občanů a firem z celé České republiky i ze zahraničí, především pak z Německa, Polska, Švédska a Vietnamu. Též řada chrastavanů pomáhala obětavě svým postiženým spoluobčanům. Neskutečně skvělou pomoc, bez které bychom byli ztraceni, vykonali složky IZS tj. armáda, hasiči, zdravotníci, policie. Obrovskou oporou byl Liberecký kraj a pro mě osobně pak především pan hejtman, který činil vše možné i nemožné pro pomoc našemu městu. Skvěle se zachovala obrovská řada měst a vesnic, která nám pomohla jak finančně tak personálně. Neocenitelnou pomocí bylo obrovské množství dobrovolníků, kteří vykonali neskutečné množství práce…“

Michaela Canova, kterými poděkoval za pomoc, které se městu dostalo v tuto zkoušku lidskosti a solidarity. Potěšitelný pro nás je i fakt, že v množství dobrovolníků se našla i skupina vsetínských Romů. Jmenovitě se jedná o Ondřeje Tuleje, Ladislava Tuleje, Radima Tuleje, Honzy Tuleje, Radka Tuleje, Romana Kandráče (Dupáka), Romana Kandráče (Mula), Dušana Kandráče a Ladislava Tótha. Ačkoli unikli pozornosti médií, jsme rádi, že alespň my můžeme tímto způsobem přidat uznání.

Slova pana Canova jsou asi tím nejlepším závěrem: Krizové situace dokáží vždy spolehlivě rozlišit zrno od plev a já jsem strašně rád, že těch zrn bylo nespočetně více než plev. A všem zrnům děkuji, děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji."

 

 

Aktualizováno (Pátek, 21 Leden 2011 19:40)

 
Přihlášení
Přístupy

Počet návštěv:

Dnes

Celkem

Aktuálně přihlášeni
Právě připojeni - hostů: 2